Dienoraštis
Kur ieškoti karpių upėje?
Šiais laikais dauguma karpininkų žvejoja stacionariuose vandenyse ir dažniausiai vengia upių, remdamiesi stereotipais, kad upėje sunku pagauti karpius arba netgi, jog upėje sugauti karpį yra stebuklas. Akivaizdu, kad žvejyba stacionariuose vandenyse yra apskritai lengvesnė nei žvejyba tekančiuose vandenyse, bet tai nereiškia, kad upėse karpiai nėra. Tiesiog reikia juos surasti...
Kai ieškome karpių upėje, turime atkreipti dėmesį į kelias būdingas „vietas“. Žemiau yra keletas jų:
Upės vietos su sekliau vandeniu
Karpiai dažnai būna labai sekliose vietose, kur ieško maisto. Dažniausiai tokiuose vietose jie būna su pavasario atėjimu, nes sekliame vandenyje „gyvenimas“ pabunda pirmiausia. Vanduo tokiose vietose šyla greičiau ir ten jau yra daugiau maisto nei giliame, šaltame vandenyje.
Prie upių krantų
Daugumoje upių karpiai taip pat mėgsta būti prie krantų, ypač vietose, kur pakankamai gilu, kad galėtų pasislėpti nuo srovės bei plėšrūnų. Dažniausiai ieško vietų su tankia vegetacija prie kranto arba zonomis su didesniais įdubimais arba panirusiais medžiais, kurie gali būti kaip slėptuvės.
Vietos su plokštuma vandens augmenija
Karpiai mėgsta gamintis maistą iš vandens augalijos bei jos apylinkių. Tokiose vietose paprastai yra daug maisto, todėl verta ieškoti vietų, kurios užaugusios tankia augalija, tokia kaip nendrės, lelijos arba po vandeniu esančios pievos.
Vietos su vandens srove
Karpiai mėgsta vietoves su švelnia vandens srove, nes tokiose vietose, ypač vasarą, vanduo šiek tiek vėsesnis ir dėl to geriau aprūpintas deguonimi. Upės atkarpų, kuriose yra stipresnės srovės arba vandens trauka didesnė, dažnai per didesnį vandens lygį teka daug „maisto“ pavidalo smulkių vabzdžių, kuriuos srovė išplauna iš krantų, augalijos bei dugno, tai suteikia žuvims natūralų maistą. Verta ieškoti vietų, kur srovė šiek tiek greitesnė arba susidaro sūkuriai, kurie gali pritraukti karpis. Labai gera vieta yra vadinamoji „kuodžio“ vieta, tai yra ten, kur ramus ir tekantis vanduo susitinka. Tokioje vietoje ant vandens paviršiaus galime pastebėti būdingą raukšlėjimąsi bei padidėjusį vandens judesį.
Kalbant apie vietų gilinimąsi arba jų ieškojimą, asmeniškai naudoju dvi naudingas priemones. Turiu omenyje echolotą Deeper Sonar CHIRP+ 2 ir dugno tirpalo lazdelę Trakker Prodding Stick V2.
Reikia prisiminti, kad kiekviena upė yra skirtinga. Geriausia skirti šiek tiek laiko pažinimui tam tikrai vietai, kad susipažintumėte su upėje esančiomis sąlygomis bei žuvų įpročiais. Ne iš karto pradėsime gauti gerus rezultatus, bet jei skirsite pakankamai laiko stebėjimui ir šėrimui, rezultatai anksčiau ar vėliau tikrai pasirodys.