Dienoraštis
Kaip konservuoti proteino kamuoliukus
Konservuoti neseniai pagamintus proteinių kamuoliukus, kad juos būtų galima ilgiau laikyti gerai būklėje, nėra taip akivaizdu visiems. Yra keletas išbandytų būdų, kaip ilgiau saugoti kamuoliukus neprarandant jų kokybės. Kai gaminsime kamuoliukus patys, gebėjimas juos ilgiau laikyti, ypač gamindami didesnius kiekius, yra itin svarbus.
Džiovinimas iki "akmens" būsenos
Pirmasis ir paprasčiausias būdas yra vadinamasis "akmens" džiovinimas. Išvirtus ar išgarintus boilius džioviname apie savaitę vėdinamoje, bet ne saulėtoje vietoje, naudodamiesi specialiomis boilių džiovinimo tinklinėmis krepšiais. Po išdžiovinimo geriausia tokius boilius laikyti sausuose konteineriuose ar specialiuose maišuose, kuriuose taip pat galima atlikti boilių džiovinimo procesą.
Pavyzdys tokių boilių džiovinimo maišų yra, pvz.: Nash Subterfudge Air Dry Bag.
Boilių konservavimas druska
Kitas veiksmingas boilių konservavimo būdas yra pabarstymas išdžiovintus boilius aukštos kokybės druska. Tereikia boilius sudėti į kibirą ar kitą indą ir užbarstyti jas druska bei sandariai uždaryti. Druska turi konservuojamųjų savybių ir hidrofobinių savybių bei sugeba "ištraukti" drėgmę iš boilių, dėl ko jie nesugenda. Tai vienas iš paprasčiausių boilių konservavimo būdų.
Boilių konservavimui galima naudoti, pavyzdžiui, aukštos kokybės Himalajų druską iš Nash prekės ženklo - Nash Himalayan Rock Salt:
Boilių šaldymas
Trečiasis būdas ilgiau išlaikyti boilių šviežumą yra metodas, apie kurį dauguma pamiršta – šaldymas. Kai turime paruoštus boilius, turime juos išdžiovinti, geriausia 24 valandas, o tada perdėti juos į šaldymo maišelius arba į plastikinius indus, skirtus maisto šaldymui. Atitirpus boiliai yra paruošti naudojimui. Svarbu, kad jų vėl neužšaldytumėte, o sunaudotumėte.
Boilių konservantas
Ketvirtasis veiksmingas boilių konservavimo būdas yra boilių konservantas. Dėka jo boiliai labai ilgai išsaugo šviežumą ir drėgmę, todėl nėra išdžiūvę. Konservantą į boilius dedame pirmajame gamybos etape, t. y. į skystus ingredientus. Konservanto dozę reikia laikytis pagal gamintojo nurodymus, bet dažniausiai ji sudaro nuo 60 iki 120 ml 1 kg mišiniui. Po boilių pagaminimo pakanka juos 1–2 dienas išdžiovinti vėdinamoje, bet ne saulėje esančioje vietoje, ir paskui galime juos laikyti uždarytame kibire ar kitame inde. Tokiomis dozėmis konservantas yra nekenksmingas žuvims ir neturi įtakos skoniui bei maistinėms savybėms. Konservantus, naudojamus namų gamybos proteininių boilių gamyboje, galite rasti tokių prekės ženklų kaip CCMoore, Massive Baits arba TBBaits asortimente.
Santraukai - yra keletas patikrintų būdų savarankiškai pagamintų boilių konservavimui. Patogiausias ir mums lengviausias būdas yra konservuoti boilius naudojant konservantą. Dėl konservanto boiliai ilgiau išlaiko savo fizikines ir cheminės savybes, todėl sunku atskirti neseniai pagamintus boilius nuo senesnių.